Mecze biznesowej ligi

Śląska Liga Biznesu to profesjonalna liga piłkarska w Polsce. Powstała w 1922 roku, a aktualnym mistrzem jest Legia Warszawa.

Śląska Liga Biznesu (śląskie: Liguja Zdzisława) to terytorialna liga piłkarska w Polsce oparta na Śląsku Górnym Śląsku, a większość jej klubów członkowskich pochodzi z polskich miast Katowic, Bielska-Białej i Krakowa. Obecnie ma 18 klubów członkowskich, które grają ze sobą dwa razy u siebie i dwa razy na wyjeździe w ciągu sezonu, w sumie 54 mecze. Liga działa w systemie, w którym awanse i spadki między ligami odbywają się tylko w obrębie ligi, a nie poza nią.

Śląska liga biznesu jest organizowana dla przedsiębiorców z regionu śląskiego, gdzie stymuluje gospodarkę i stanowi platformę do spotkań, wymiany i networkingu.

Idea organizowania lig biznesowych nie jest nowa. Ligi biznesowe były najpierw organizowane we Francji przez członków „affaires générales” (biznesmenów), a następnie w Niemczech, zwłaszcza po II wojnie światowej.

Śląska Liga Biznesu to największa liga biznesowa w Polsce. Celem tej ligi jest promocja działalności jej członków oraz stworzenie platformy wymiany między interesariuszami.

Śląska Liga Biznesu powstała w 2017 roku, co zapoczątkowało erę nowych śląskich lig biznesowych w całej Polsce.

Liga Biznesu to impreza sportowa, która odbyła się w Bielsku-Białej. Jest to liga piłkarska Górnego Śląska, Polska. W pierwszym sezonie 2018/19 startuje 17 drużyn w 4 grupach po 5 drużyn każda.

Liga Biznesu została stworzona, aby ożywić zainteresowanie sportem i promować w społeczeństwie wartości fair play, które reprezentuje.

W świecie, w którym piłka nożna jest zdominowana przez pieniądze, orzeźwiające jest widzieć ligę, w której kluby są prowadzone przez wolontariuszy i – w przeciwieństwie do wielu lig europejskich – nie ma ograniczeń co do tego, ile gracze mogą wydać na siebie lub swój klub.

Mecz ćwierćfinałowy pomiędzy dwoma zespołami z Katowic został przełożony ze względów bezpieczeństwa i mecz zakończył się remisem 0:0.

Śląska Liga Biznesu (SBL) to jedna z najważniejszych instytucji gospodarczych i społecznych w regionie. Jest to prywatne stowarzyszenie non-profit, które jest właścicielem i administruje Śląskim Centrum Biznesu w Katowicach.

Liga organizuje wydarzenia biznesowe i promuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Jego celem jest promocja biznesu, zachęcanie do dawania i brania pomiędzy firmami, organizacjami publicznymi i osobami prywatnymi, budowanie zaufania wśród wszystkich interesariuszy zaangażowanych w życie gospodarcze regionu.

Od momentu powstania w 1990 roku z inicjatywy regionalnych przedsiębiorców, przekształciła się w odnoszącą sukcesy organizację międzynarodową, która spotyka się co roku na walnym zgromadzeniu, które odbywa się w innym miejscu w Europie. Pierwszy montaż odbył się podczas imprezy zorganizowanej przez Kobe Steel Europe w 1990 roku.

Śląska liga biznesu, czyli SBL, to wyczynowy klub dżentelmenów, który powstał w 2008 roku. Jest to pierwsza polska i wschodnioeuropejska liga biznesu. Klub liczy ponad 300 członków, w tym profesjonalistów z ponad 10 krajów. Mecze odbywają się w czwartek wieczorem w formacie „otwartym”, co oznacza, że klub zaprasza każdą firmę, nie tylko tę, która ma profesjonalną drużynę piłkarską.

Głównym celem tego artykułu jest przybliżenie śląskiej ligi biznesowej oraz podsumowanie ich historii, a także dostarczenie informacji na temat tego, czym się obecnie zajmują.