Za nami koniec siatkarskiego sezonu!

348

Relacje tekstowe

Za nami ostatni tydzień rozgrywek na parkietach drugiego sezonu Silesian Business League. Po wielu tygodniach zmagań poznaliśmy mistrza , vicemistrza i drużynę która zajmuje najniższe miejsce na podium. Przed nami już tylko finałowa gala kończąca sezon , na której zostaną wręczone nagrody drużynowe i indywidualne. Mistrzem drugiego sezonu zostaje ekipa Zadróż Nieruchomości Katowice, która zupełnie zdominowała ten sezon nie przegrywając ani jednego spotkania. Drugie miejsce wywalczyli sobie siatkarze z drużyny Adient Seating Poland. 3 miejsce na podium dla Capgemini Polska. Serdecznie gratulujemy i widzimy się już niedługo w zimowym sezonie.

Adient Seating Poland vs Doradzanie.eu & Zadróż Nieruchomości

0:2

W walce o mistrzostwo ligi bezkonkurencyjni byli siatkarze z Katowic , którzy przystępowali do tego spotkania w roli faworyta i nie dali najmniejszych szans ekipie Adient Seating Poland. Bardzo szybkie spotkanie całkowicie zdominowane przez agentów nieruchomości którzy dali swoim rywalom ugrać tylko 22 punkty na przełomie całego spotkania. Pierwszy set zakończony wynikiem 25:12 , a drugi 25:10. Mecz bardzo jednostronny z dużą przewagę ekipy Zadróż Nieruchomości Katowice w zagrywce, dzięki czemu prowadzili bezpiecznie przez całe spotkanie i nie dali swoim rywalom cienia nadzieji. Tym samym drużyna Zadróż Nieruchomości Katowice zdobywa mistrzostwo drugiego sezonu Silesian Business League, a ekipą Adient Seating Poland zajmuje 2 miejsce. MVP tego spotkania trafia do Piotra Jaworskiego.

Capgemini vs Aviva Ubezpieczenia Katowice

1:2

Sytuacja przed tym meczem była bardzo ciekawa, bowiem Capgemini przystępowało do tego meczu troszkę spokojniej wiedząc że wygranie jednego z setów da im 3 miejsce, natomiast ekipa Avivy, aby wyprzedzić swojego rywala musiała wygrać 2:0. Drużyna Capgemini od paru tygodni boryka się z problemami kadrowymi i tak też było w tym spotkaniu, przystępowali oni do meczu w pięcioosobowym składzie. Wydawać by się mogło że dla Avivy jest to łatwa droga do zwycięstwa i zajęcia 3 miejsca jednak nic bardziej mylnego. Mimo gry w przewadze, katowiczanie nie potrafili poradzić sobie z dobrze dysponowana w ataku drużyna Capgemini. Od początku pierwszego seta zbudowali sobie sporą przewagę, która tak naprawdę dowieźli do końca z małą nerwówką w końcowych punktach. Kiedy wszystko wydawało się być jasne , siatkarze Avivy doprowadzili do remisu i pierwszy set kończył się na przewagi. Ostatecznie bo walecznej końcówce wygrało Capgemini 27:25 i tym samym zapewnili sobie 3 miejsce w tabeli.
Pozostałe dwa sety już wyglądały znacznie lepiej po stronie Avivy, zmiany personalne zmieniły oblicze drużyny i byli oni zdecydowanie mocniejsi dzięki czemu kolejne dwa sety padły ich łupem. Drugi set wygrany na przewagi 26:24 i tie break już z przewagą 15:11. Lecz nic to już nie zmieniło. Na konto Capgemini wpada jeden bardzo cenny punkt , a ekipie Avivy należą się wielkie brawa za postawę i walkę do końca. MVP tego spotkania został wybrany Łukasz Karnia z drużyny Capgemini.

Katowickie Wodociągi S.A. vs NGA HR

2:0

W tym spotkaniu Katowickie Wodociągi wychodziły na parkiet w roli faworyta do zdobycia 3 punktów, natomiast NGA HR po ostatnim swoim meczu przystąpiło do tego spotkania bardzo zdeterminowane. Katowiczanie na parkiet wyszli w pięcioosobowym składzie co tylko mogło im utrudnić grę. NGA HR po ostatnim swoim występie było pełne nadziei bowiem jako drużyna od początku rozgrywek zrobili największy postęp ze wszystkich ekip. Prócz dobrego humoru na parkiecie nigdy nie brakowało im zapału i zaangażowania w grze. Spotkanie jednak dość łatwe i szybkie dla ekipy Katowickich Wodociągów ,którzy pozwoliło na zdobycie 23 punktów w całym spotkaniu ekipie NGA HR. Mimo tego drużynie NGA HR należą się ogromne brawa za postawę , walkę i zaangażowanie do samego końca. Jest to ekipa która będziemy bardzo dobrze wspominać przez wiele sezonów. Mecz wygrany przez ekipę Katowickich Wodociągów 2:0 , a miano MVP trafia do Jana Blecharczyka.

KPMG vs ING Tech Poland

0:2

Tutaj toczyła się bezpośrednią walka o 5 lokatę. Drużyna ING w tym meczu grała w roli faworyta, ponieważ w pierwszym spotkaniu tych ekip to właśnie ING Tech Poland okazało się mocniejsze, wygrywając 2:0 z ekipą KPMG. Jak na faworyta przystało, nie zawiedli , pokazali się z dużo lepszej strony i wygrali dość łatwo pierwszy set 25:14. Skuteczna zagrywka znacznie utrudniła rozegranie drużynie KPMG i świetna gra blokiem też przełożyła się na zbudowanie znacznej przewagi. Drugi set już bardziej wyrównany, lecz drużyna pomarańczowych kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku i dowiozła swoją przewagę do końca wygrywając 25:21. Drużyna KPMG mimo prób i wysiłku nie była w stanie sprostać tego wieczora swoim rywalom. Po tym spotkaniu ING Tech Poland umocniło się na 5 pozycji w tabeli , a KPMG utrzymało swoją 6 lokatę. Miano zawodnika meczu trafia do Kamila Gołębiowskiego z ING Tech Poland.